Szent Patrik napi felvonulás

2011. március 23., 09:52

Szent Patrik az egyetlen szent, aki az egyház egyetemes kalendáriumában Írországot képviseli - bár ő sem ír születésű, hanem angol. Az írek bárhová vetődjenek a világban, megtartják ezt a napot, nagyszabású ünneplések és felvonulások zajlanak – természetesen Magyarországon élő írek is ünnepelnek.

Úgy gondoljuk, hogy ennek az ünnepnek a megismerése sokkal gazdagabbá tesz bennünket magyarokat is, hiszen Szent Patrik cselekedete valóban példaértékű: visszatért fogva tartóihoz és bosszú helyett megtérítette őket. Ezért örömmel fogadtuk azt a lehetőséget, hogy alapítványunk részt vegyen a Szent Patrik Napi Felvonuláson.

A budapesti Szent Patrik Napi Felvonulásra 2011. március 19-én került sor. A Szabadság térről indult, és másfél óra múlva a Guiness Háznál ért végett a Pilvax közben. Közel  500 ember volt jelen a felvonuláson, a Mosolygó Kórház Alapítvány több mint 40 emberrel képviselte magát. Alapítónk Csáky Bornemissza Éva grófnő és az alapítvány elnöke, Dr. Royaards Albert  szintén részt vett a felvonuláson, további kollégáinkkal, művészekkel, támogatóinkkal, valamint 10 PriceWaterhouseCoopers munkatárssal egyetemben, akik egyben az egyik legnagyobb támogatói a Mosolygó Kórház Alapítványnak. Részvételünk egyik legfőbb célja az volt, hogy kimutassuk együttérzésünk az írekkel, hiszen oly sok ír közösség működött már együtt és jelezte együttműködési szándékát alapítványunkkal a jó ügy érdekében.

Csodálatosan szép délután volt, a szitáló eső ellenére. A felvonulás színes, de túlnyomó részben mégis zöld képe és a résztvevők jó hangulata, mindannyiunk számára kellemes emlék marad.