Puskaporos összeesküvés

2010. november 08., 01:46

MEGEMLÉKEZÉS A NAGY BRITANNIAI "PUSKAPOROS ÖSSZEESKÜVÉSRŐL" BUDAPESTEN

jótékonysággal és születésnapi ünnepséggel fűszerezve

Hálás köszönet mindenkinek, aki részt vett az Xpatloop 10. születésnapi rendezvényén, amit egybekötöttünk jótékonysággal is, November 5.-én, Guy Fawkes ünnepén. Az adományozással egybekötött ünnepséget Stephen Linfitt szervezte, aki Magyarország legnépszerűbb angol nyelvű internetes oldalának alapítója és főszerkesztője egyben. Sikerült mintegy kétszer nagyobb összeget gyűjteni a tavalyinál a Mosolygó Kórház Alapítvány részére, ami 1.5 millió forintot jelent.

Az esemény az InterContinental szállodában került megrendezésre. A szálloda nem csupán otthont adott a rendezvénynek, hanem egy fantasztikus svédasztalos menüsort is kínált kedves vendégeinknek.

Mintegy 250 meghívott jelent meg az eseményen, többek között Hollandia nagykövete, mint díszvendég. A brit nagykövet is jelen volt, noha csak virtuálisan, az Internet és a technika segítségével.

Az eseményt számos érdekes program színesítette: tűzijáték, jelképes máglya-gyújtás (tisztelegve az angolszász Guy Fawkes hagyomány előtt), zenekar, hagyományos és csendes aukció, valamint tombola.

Dr. Albert Royaards, az alapítvány elnöke rendkívül hálás volt a megjelent kedves vendégeknek a nagyvonalú adományokért: “Hálás köszönet mindazoknak, akik részt vettek rendezvényünkön és adakoztak az alapítvány javára. Az összegyűjtött 1.5 millió forint egy egész hónapra elegendő, hogy finanszírozzuk a 23 magyar kórházba ellátogató “mosolygó doktorok” közreműködését” - nyilatkozta az elnök úr.

További részleteket olvashatnak az eseményről, valamint képeket találnak honlapunkon:
double_fun_and_funds_for_charity