Falfestés a Dán Intézet diákjaival

2015. április 21., 10:18

A Mosolygó Kórház Alapítvány újra örömmel fogadott 27 cserediákot és tanáraikat a „Dán Intézet a Külföldön Tanulásért” (Danish Institute for Study Abroad – DIS) jóvoltából. A program keretein belül a diákok megismerkedhettek az alapítvánnyal és az önkéntesek bőrébe bújva lehetőségük nyílt egy falfestmény elkészítésére is. A programot a MEREK-ben (Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központja) tartották, ahol az intézmény igazgatója, Kogon Mihály nyitotta meg a programot, majd Dr. Albert Royaards, a Mosolygó Kórház Alapítvány alapítója és elnöke következett, aki az esemény és az alapítvány létrehozásának történetét mutatta be. Ezután Göncz Renáta (MKA önkéntes és operaénekesnő) és Sófalvi Szilvia (MKA országos koordinátor) tartott előadást. Fuksz Erik, a MEREK koordinátora, pedig körbevezette a résztvevőket, akik bepillanthattak a kliensek intézményen belüli mindennapi életébe. Ezután a diákok festéshez alkalmas ruhába öltöztek és hozzá is láttak a munkához. Illés Andrea (MKA művész és hivatásos festő) segítségével egy egész folyosót derűsebbé varázsoltak színes természeti motívumokkal. A diákok munkáját az összes résztvevő, sőt, még a járókelők is dicsérték.

Sok mosolyt kívánunk a „Dán Intézet a Külföldön Tanulásért” diákjainak és tanárainak, és köszönjük ezt a szép munkát!

aaaaa