Egy különleges anyák napi esemény

2010. május 13., 13:07

ANYA ÉS LÁNYA, A GYERMEKKÓRHÁZAK ELMARADHATATLAN SEGÍTŐ PÁROSA ÚJRATALÁLKOZIK

Anyák Napja 2010. Mikor Veres Ági anyák napjára hazalátogat Németországból, neki és az édesanyjának, Magdinak bőven lesz miről beszélni. Hogy vannak a gyermekek az onkológián a Madarász utcai kórházban? -ahová a páros már több mint 4 éve heti rendszerességgel jár szórakoztatni a beteg gyermekeket.

Ági (25) egy hónappal ezelőtt Münchenbe utazott, ahol óvodapedagógiát tanul a Katolikus Alapítványi Szakfőiskolán.  Ezen a téren már gazdag élettapasztalattal rendelkezik, melyet be is tud iktatni a főiskolai oktatásba. A Veres duett, anya és lánya gitározik, énekel, bábokat és kézműves tárgyakat készít. Együtt sírnak és nevetnek a több,  mint 5.000 kisgyermekkel és szülővel. Nővérek, orvosok életének részét képezik a budapesti kórházakban, a Mosolygó Kórház Alapítvány művészeiként.

"Nagyon büszke édesanya vagyok, amikor látom Ági csillogó szemeit, miközben a gyermekeknek énekel, mosolyt csal az arcukra, segít nekik elfelejteni, hogy kórházban vannak" -meséli Magdi (52). "Teljes szívünkkel végezzük ezt a munkát, és óriási áldás, hogy a lányommal együtt tehetem."

2004 óta a Mosolygó  Kórház Alapítvány művészei, zenészei, bábosai látogatják a magyarországi gyermekosztályokat. Az MKA 15 megye 18 kórházában végzi elhivatott tevékenységét. Büszke honlapján követhető  anyagi átláthatóságára.

Míg Ági távol van, Magdi továbbra is folytatja munkáját a gyermekekkel. Ági, miután augusztus közepén befejezi külföldi tanulmányait, újra csatlakozik hozzá. Az anya-lánya kettősnek szembesülnie kell a rákkal, akár a halállal is; nem a gyerekkornak megfelelő súlyos helyzetek sokaságával. Munkájuk közben erősek és vidámak maradnak, így a gyermekek, legalább egy kis időre is, de elfeledkezhetnek nehéz helyzetükről.

Dr. Kriván Gergely a Szent László Kórházban első kézből látja, hogy a Mosoly is Gyógyít.

"A gyógyítás nem ér véget a tudományoknál és az orvosi odafigyelésnél"  -mondja. "A mosoly és a könnyedség a kórházi falak között csodákat tesz a gyermeki lélekben. Ez az, ami a Mosolygó Kórház Alapítványt egy nélkülözhetetlen és fontos programmá teszi."