Betegség, kórház, műtét - gyerekszemmel

2015. március 19., 20:44

"Betegség, kórház, műtét - gyerekszemmel" címen tartott Hódi Ágnes pszichológus előadást a Pagony könyvesboltban március 18-án. Az érdeklődőket fehér köpenyes, maszkos orvosok fogadták méretes fecskendőkkel és baljós hangon azt ígérték, nem fog fájni a beavatkozás. Ennek a performansznak az volt a célja, hogy a felnőttek is megtapasztalják, mit élhet meg egy gyermek, amikor kórházba kerül. A félelmetes orvosok szerepét  önkénteseink vállalták magukra, vérnyomásmérővel és sztetoszkóppal felfegyverkezve közelítették meg az előadásra érkező közönséget és ha szükségesnek ítélték, receptet is írtak fel nekik.

Videó az eseményről:

Hódi Ágnes előadásában hangsúlyozta, fontos, hogy a gyermekeket megfelelő módon, életkoruknak megfelelően készítsük fel arra, mi vár majd rájuk a kórházban. Hogy a sok megpróbáltatás mellett az önfeledt játékra is legyen lehetőség a kórházakban, erről gondoskodnak a Mosolygó Kórház Alapítvány önkéntesei.

Ezúton is szeretnénk megköszönni önkénteseinknek a töretlen lelkesedést, amivel hétről-hétre látogatják a kis betegeket!